Hovedbestyrelse, bestyrelser og udvalg

Længere nede kan du finde medlemmerne i DOF's hovedbestyrelse, regionsbestyrelser og udvalg. Vælg via drop down-menuen.

Herunder finder du kommissorierne for de enkelte udvalg (pdf):

Torben Stenstrup Web

Torben Stenstrup

Landsformand
Knud Birk

Knud Birk Pedersen

Næstformand og formand DOF Region Nordjylland
Børge Jensen

Børge Jensen

Formand DOF Region Midtjylland
Leif Urhøj

Leif Urhøj

Formand DOF Region Syddanmark
Kirsten Ærø

Kirsten Ærø

Formand DOF Region Sjælland
Kirsten Kaas

Kirsten Kaas

Formand DOF Region Hovedstaden
Ulrik Schou

Ulrik Schou

Næstformand DOF Region Hovedstaden
Martinh

Martin Hansen

Medarbejderrepræsentant
Henrik

Henrik Christensen

Sekretær for hovedbestyrelsen
Kirsten Kaas

Kirsten Kaas

Formand
Henrik Bo

Henrik Bo Hansen

Bestyrelsesmedlem
Annemari

Annemari Rommedahl

Bestyrelsesmedlem
Hanne Lind Hansen

Hanne Lind-Hansen

Bestyrelsesmedlem
Astrid

Astrid Buch Hansen

Bestyrelsesmedlem
Lotte Boeriis

Lotte Holm Boeriis

Bestyrelsesmedlem
Rune Riismoeller

Rune Riismøller

Bestyrelsesmedlem
Louise Jægersborg (1)

Louise Jægersborg

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Irene Schmidt

Suppleant
Martinh

Martin Hansen

Sekretær
Mogens Pedersen

Mogens Petersen

Næstformand
Karen Jensen

Karen Jensen

Bestyrelsesmedlem
Lonnie Stryg

Lonnie Stryg

Bestyrelsesmedlem
Anne Klein

Anne Klein

Bestyrelsesmedlem
Martinh

Martin Hansen

Sekretær
Knud Birk

Knud Birk Pedersen

Formand
Maj Britt Zielke

Maj-Britt Zielke

Næstformand
Connie Wissing

Connie Wissing Larsen

Bestyrelsesmedlem
Tove Larsem

Tove Larsen

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Lars Peter Petersen

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Jens Andreas Jakobsen

Suppleant
Karina Holm

Karina Holm

Suppleant
Anne

Anne Refsgaard

Sekretær
Børge Jensen

Børge Jensen

Formand
Ingolf Christensen

Ingolf Christensen

Næstformand
Profile Avatar Placeholder Large

Birte Mølgaard

Bestyrelsesmedlem
Lene Kjellerup

Lene Kjellerup

Bestyrelsesmedlem
Ingrid Ellehammer

Ingrid Ellehammer Hauge

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Helene Kristensen

Suppleant
Profile Avatar Placeholder Large

Solveig Hansen

Suppleant
Anne

Anne Refsgaard

Sekretær
Leif Urhøj

Leif Urhøj

Formand
Profile Avatar Placeholder Large

Tenna Aamann

Næstformand
Profile Avatar Placeholder Large

Jette Rosenfeldt

Bestyrelsesmedlem
Jan Korsbek Olsen

Jan Korsbek Olsen

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Finn Jensen

Bestyrelsesmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Susanne Baumgartner

Suppleant
Profile Avatar Placeholder Large

Jørgen Ejlskov

Suppleant
Anne

Anne Refsgaard

Sekretær
Knud Birk

Knud Birk Pedersen

Formand
Henrik Bo

Henrik Bo Hansen

Udvalgsmedlem
Palle Hansen

Palle Hansen

Udvalgsmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Merete Raun Poulsen

Udvalgsmedlem
Profile Avatar Placeholder Large

Tenna Aamann

Udvalgsmedlem
Kirsten

Kirsten S. Knudsen

Sekretær
Hanne Lind Hansen

Hanne Lind-Hansen

Formand
Annemari

Annemari Rommedahl

Udvalgsmedlem
Connie Wissing

Connie Wissing Larsen

Udvalgsmedlem
Ingolf Christensen

Ingolf Christensen

Udvalgsmedlem
Louise Jægersborg (1)

Louise Jægersborg

Udvalgsmedlem
Lis

Lis Schlotfeldt

Sekretær
Anne

Anne Refsgaard

Sekretær
Børge Jensen

Børge Jensen

Skoleleder i DOF Herning Aftenskole m.fl.
Kirsten Ærø

Kirsten Ærø

Skoleleder for DOF Næstved Aftenskole
Egon Sørensen

Egon Sørensen

Aftenskolen GOK Vest
Lisbeth Lunding

Lisbeth Lunding

Skoleleder for DOF Paarup Aftenskole
Marianne Gasbjerg

Marianne Gasbjerg

Rektor Århus Kunstakademi
Profile Avatar Placeholder Large

Egil Bjørnsen

Skoleleder Rytmisk Center
Dejan3

Dejan Fontana

Sekretær